Dopiero co wróciłem z Klubu Rozwoju zamekMentalWay z Kalisza. Szkolenie jak co kwartał dało mi sporą dawkę motywacji i inspiracji. Mówi się, że na szkolenie często jedzie się po jedno zdanie, które wszystko zmienia. Ja już w drugiej godzinie miałem to po co przyjechałem. Doprecyzowałem swoje marzenie i teraz jest ono naprawdę wielkie!

Marzenie miałem wcześniej, powstało ono po lekturze streszczenia książki „Nigdy nie jedz sam” Keith’a Ferrazzi, ale dopiero słowa Michała Wawrzyniaka sprawiły, że nabrało ono nowych kształtów i już wiem że je zrealizuję. To kolejny dowód na to, że nie należy ograniczać się do jednej książki, czy szkolenia tylko ciągle ładować swoją głowę nową wiedzą i inspiracją.

Zdecydowana większość osób pracujących na etacie marzy jedynie o tym gdzie pojechać na wakacje, lub jaki sobie kupić telewizor. Jeśli łapiesz się na tym, że masz nieco większe marzenia, być może jesteś na dobrej drodze, żeby zostać przedsiębiorcą. Biznes jest najlepszą drogą generowania pieniędzy, które pozwolą ci na realizację twoich marzeń. Ale musisz najpierw je mieć, żeby osiągać szczyty w biznesie. Inaczej zabraknie ci motywacji aby swój biznes rozwinąć do odpowiedniego poziomu i być może zamiast biznesmenem zawsze będziesz tylko samo zatrudnionym.

Jeśli już masz swoje marzenie, zapisz, narysuj, wyszukaj obrazy, zdjęcia i powieś choćby na pulpicie swojego komputera. Następnym krokiem będzie opracowanie planu i daty ich realizacji. Powiedz też o swoim marzeniu osobom, które mogą Ci pomóc w jego realizacji. Osoby te muszą być na podobnym, lub wyższym poziomie biznesowym co ty i/lub mieć podobne cele co ty. Sprawdź też czy ktoś już robi to co ty zamierzasz zrobić i sprawdź co w tej kwestii napisał, powiedział, lub jest gotów ci powiedzieć. Zaoszczędzisz w ten sposób być może kilka lat poszukiwań i sporo kosztów. Jeśli masz naprawdę duże marzenie, to potrzebujesz tysięcy osób, które je podważą. Zbijając ich obiekcje będziesz mógł doprecyzowywać swoje marzenie i NAZWAĆ  je tak, żeby było zrozumiałe dla innych. Tylko jeśli sami będą w stanie je powtórzyć, będą mogli pomóc ci w jego realizacji.

Jak się nauczyć marzyć? Już za niecałe 2 tygodnie szkolenie Art Of Dreaming. Podobnie jak dziś, również po AOF podzielę się z tobą wybranymi wnioskami ze szkolenia. Aby pozostać ze mną w kontakcie, zapisz się na listę mailingową, lub polub mój blog na Facebooku,

Tomasz Wiśniewski

P.S. zdjęcie z Klubu Rozwoju Mental Way

krmw_styczen_13