Nieodzownym elementem uniezależniania się od etatu jest budowanie pasywnego dochodu, czy przepływu (cashflow). Budowa portfela inwestycji jest moją pasją od dawna. Właściwie już w wieku 21 lat uruchomiłem program oszczędnościowy z regularną, miesięczną składką.

Eksperci uważają, że trzymanie na lokacie sumy większej, niż 12 krotność wydatków jest zwyczajnym marnotrawstwem. Mówi się też, że powinieneś ZAWSZE odkładać pewien procent zarabianych pieniędzy. Pytanie tylko jak znaleźć tą idealną inwestycję i czy jedna wystarczy. Jedni mają problem jak znaleźć pieniądze na inwestycje, inni w co zainwestować swoje nadwyżki. Różne rodzaje inwestycji są zalecane różnym inwestorom w zależności od ich wieku, preferencji, wiedzy, tolerancji na ryzyko i apetytu na zysk.

Dziś realizuję swoją pasję współtworząc ofertę inwestycji w realną wartość, która zdecydowanie różni się od tego co oferuje rynek finansowy. Inwestujemy w aktywa, które są identyfikowalne, ubezpieczalne, odtwarzalne, które można ulepszyć, podnosząc ich wartość.

Mamy obecnie ofertę dla każdego rodzaju inwestora, w zależności od jego tolerancji na ryzyko i apetytu na zysk:

  1. Bezpieczne inwestycje w nasze projekty deweloperskie, dające stałe stopy zwrotu, niskie jak na inwestycje w biznes ale i tak kilkukrotnie wyższe niż na lokacie.
  2. Inwestycje w wiatraki, które mogą perspektywicznie dać wyższe stopy zwrotu niż inwestycje w nieruchomości, ale te stopy nie są gwarantowane. Podnosimy jednak poziom bezpieczeństwa i rentowność tego biznesu, łącząc Elektrownie Wiatrowe z Blockchain Data Center.

Zobacz wywiad jakiego udzieliłem w Comparic24.tv: Tomasz Wiśniewski [Pracownia Finansowa] wady i zalety inwestycji alternatywnych.

Zobacz wywiad jakiego udzieliłem dziennikowi Puls Biznesu: Pracownia Finansowa >>