Dynamika Bogactwa (Wealth Dynamics) to Kwadrat Dynamiki Bogactwanajszybszy sposób aby dowiedzieć się, do jakich ról w zespole jesteś stworzony/a. Aby każdy członek zespołu wykonywał swoje zadania z pasją, muszą to być zadania zgodne z jego naturą. Aby budować efektywne zespoły biznesowe, musimy znać typy osobowości poszczególnych ich członków. Kiedy mnie (profil Supporter) zaprzęgnięto w korporacji do pracy analitycznej, gdzie zamiast kontaktu z ludźmi miałem przez cały dzień przed oczami liczby i wykresy w Excelu, wymiękłem. Po niecałym pół roku stwierdziłem, że jeszcze chwila a będą mnie musieli leczyć z depresji. Gdyby natomiast spokojnego Accumulator’a, postawić na scenie, jeśli w ogóle wyszedłby na nią, zrobilibyśmy krzywdę jemu i jego słuchaczom.

Dla mnie DB to przede wszystkim genialne narzędzie do budowania wysoce wydajnych zespołów. Jeśli jesteś pracownikiem i chcesz się upewnić do jakich ról w zespole najlepiej się zgłaszać, powinieneś zrobić sobie test Dynamiki Bogactwa. Jeśli chcesz wiedzieć jakich pracowników na jakie stanowiska najlepiej rekrutować – test Dynamiki Bogactwa pomoże ci wykluczyć pomyłki rekrutacyjne. Jeśli pragniesz się upewnić czy rzeczywiście chcesz rzucić pracę i zacząć robić biznes, wiedza o tym jakim jesteś profilem odpowie ci na to pytanie. Dodatkowo dowiesz się jaki zespół musisz skompletować, aby twój biznes odniósł sukces.

Dynamika Bogactwa wyróżnia 8 typów osobowości, z których każdy ma swoje miejsce w biznesie. Każda z dróg w inny sposób prowadzi do osiągnięcia bogactwa.

1. The Creator – Tworzy innowacyjne produkty
Przykłady: Steve Jobs, Walt Disney, Richard Branson

2. The Star – Buduje wpływowe marki
Przykłady: Oprah, Paul Newman, Bill Clinton

3. The Supporter – Buduje wysoce wydajne zespoły
Przykłady: Steve Ballmer, Jack Welch

4. The Deal Maker – Zestawia deale, Łączy transakcje
Przykłady: Donald Trump, Rupert Murdoch

5. The Trader – Kupuje i sprzedaje towary
Przykłady: George Soros

6. The Accumulator – Kupuje i trzyma aktywa
Przykłady: Warren Buffet, Paul Allen

7. The Lord – Kontroluje płynność finansową aktywów produkcyjnych
Przykłady: Lakshmi Mital, Ingavar Kamprad

8. The Mechanic – Tworzy powtarzalne systemy
Przykłady: Michael Dell, Ray Krock

Test Dynamiki Bogactwa Rogera Hamiltona, bazuje na 5000 lat badań i analizy typów osobowości. DB jest unikalną kombinacją testów psychometrycznych Jung’a, takich jak MBTI i DISC, mechaniki kwantowej i teorii chaosu. Znaczący wpływ na jej ostateczny kształt miały też chińskie systemy I-Ching i Feng Shui. Więcej o Dynamice Bogactwa: www.dynamikabogactwa.pl