Kopalnia kryptowalut to zespół komputerów o dużej mocy, które są dedykowane do wykonywania obliczeń zabezpieczających transakcje w sieci Blockchain. Infrastruktura Blockchain to rewolucyjna technologia, która zmieni nasz świat jak kiedyś zrobił to internet. Za jej rozbudowę nie odpowiadają żadne instytucje ani rządy, każdy może mieć swój udział w tym globalnym projekcie, czerpiąc z tego zyski i wzmacniając poziom bezpieczeństwa jaki oferuje.

Na bazie Blockchain powstała pierwsza na świecie kryptowaluta (waluta zabezpieczona kryptograficznie) – Bitcoin, a wkrótce pojawili się jej naśladowcy. Bitcoin jest niezależny od rządów państw, banków centralnych, jest go ograniczona ilość, więc jest walutą deflacyjną. Rządy i banki centralne nie mogą jej dodrukować jak to robią z emitowanymi przez siebie walutami, które zresztą też są w większości cyfrowe (tylko kilka procent pieniędzy jest w gotówce), systematycznie zubażając całe społeczeństwa poprzez ukryty podatek jakim jest inflacja.

Inwestycja w kopalnie kryptowalut różni się od inwestowania w kryptowaluty głównie tym, że gdyby kurs kryptowaluty mocno spadł i utrzymywałby się na tym poziomie przez dłuższy czas, inwestor musiałby pogodzić się ze stratą, lub czekać nie wiadomo jak długo na odbicie się kursu. Kopalni kryptowalut taka sytuacja mogła by tylko zwiększyć zyski, bo kurs kryptowaluty, skorelowany jest z trudnością wydobycia. Spadek kursu sprawi, że spadnie trudność i kopalnia będzie wydobywała więcej kryptowalut.

Poniżej film z kopalni kryptowalut Pracowni Nowych Technologii w kilka miesięcy od jej założenia. Z każdym miesiącem przybywa w niej inwestorów i sprzętu, który częściowo pracuje w lokalizacji stacjonarnej, a częściowo w Kontenerowych Centrach Obliczeniowych, pod elektrowniami wiatrowymi Pracowni Finansowej, zużywając tanią, odnawialną energię. Niska cena energii wynika z braku pośredników i opłat przesyłowych, a nie z faktu, że Elektrownie Wiatrowe są częścią grupy kapitałowej i zakładamy, że elektrownie i tak będą sprzedawały energię do kopalni drożej niż hurtownikom, podnosząc w ten sposób rentowność.

Więcej na www.kopalnie-kryptowalut.pl